aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Sebastian Olma, zwycięzca programu Top Chef, gotuje przez weekend w Kamiennej Górze. Mistrz kuchni przyjechał do naszego miasta na zaproszenie Restauracji Swojak. W sobotę (16 sierpnia) Mistrz obchodził urodziny. 

 

Restauracja działa od niedawna. Od początku jej szefowa-manager, Sara Misan chciała aby jej lokal wyróżniał się na tle innych. Codziennie rano pracownicy restauracji roznoszą po firmach i instytucjach świeże bułki i kanapki śniadaniowe. Można zamówić tez obiad z "doniesieniem". Teraz właściciele postawili na nowe smaki i doznania. Sebastian Olma przygotował menu z którego najprawdopodobniej przynajmniej jedno danie wejdzie na stałe do karty. 

S. Olma przyznał, że przygotowanie takiego posiłku to praca zespołu przez około 3 godziny. Samo menu ułożone jest tak aby wykorzystać tylko ogólnodostępne produkty. S. Misan przyznaje, że wszystkie warzywa, owoce, mięsa oraz ryby pochodzą od lokalnych, sprawdzonych dostawców. Mistrz, tak jak wielu uznanych kucharzy, zwraca uwagę na jakość produktów z których przygotować ma dania. Te w Swojaku bardzo mu się spodobały. 

Dla wielu klientów Swojaka ciekawostką może być fakt, że obecny szef kuchni w restauracji miał okazję współpracować w tej samej restauracji w Bielsku Białej co S. Olma. 

Menu przygotowane przez Mistrza Sebastiana Olmę:

1. Śledzik na marmoladzie z czerwonej cebuli ze słonecznikiem i chrzanem

2. Kurki w śmietanie podane w cieście francuskim

3. Filet z pstrąga z kalafiorem i orzechem laskowym

4. Chrupiąca pierś z kaczki z owocami leśnymi i ziemniakami purre

5. Carpaccio z ananasa z pomarańczą i twarogiem

REKLAMA

ds21