aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

13 ptsm zd

W dniu 7 czerwca 2019 roku uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej w Chełmsku Śląskim uczestniczyli w klasowym rajdzie nocnym zgłoszonym do cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu powiatu kamiennogórskiego, który przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

 

Chełmscy szóstoklasiści, członkowie Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze, tym razem postanowili powitać lato idąc na klasowy rajd nocny. Młodzi miłośnicy turystyki pieszej spotkali się popołudniową porą wraz z rodzicami oraz z wychowawcą klasy na rynku w swojej miejscowości, skąd autobusem PKS przejechali do Lubawki. Rajd Nocny to tradycyjna impreza klasowa, która od tego roku, na prośbę rodziców została przeniesiona z września na czerwiec. Jej wytrwałą popularyzatorką wśród młodzieży szkolnej jest Zofia Duszyńska.

Tam rozpoczęli swoją nocną wędrówkę czerwono znakowanym Głównym Szlakiem Sudeckim im. Dr Mieczysława Orłowicza spacerując Leszczynowym Wąwozem dotarli na Lipowe Siodło. Następnie spotkanym zielonym szlakiem kontynuowali rajd „nocnych marków” do Lipienicy, a dalej do Krzeszowa oglądając po drodze w blasku latarek mijane kapliczki Kalwarii Krzeszowskiej. Po dojściu do Krzeszowa postanowili chwilkę odpocząć. Po nabraniu sił na dalszą nocną wędrówkę żwawo wyruszyli drogą wiodącą przez Jawiszów oraz Olszyny do Chełmska Śląskiego. W czasie nocnej wędrówki młodzi miłośnicy przyrody podglądali zwierzęta obserwując widzianą podczas rajdu sarnę z młodymi, a także zające oraz jeże. Zmęczeni, ale również bardzo zadowoleni i z uśmiechem na ustach, już ciemną nocą około godziny 2 w nocy, dotarli do Chełmska Śląskiego i powrócili do swoich domów.

Opiekunami młodzieży uczestniczącej w nocnym rajdzie byli: Magdalena Bieniek, Cecylia Skulska, Monika Zając oraz Tomasz Kasprzyk.

Dzięki dobrej współpracy wszystkich opiekunów z pomysłodawczynią rajdu wychowawczynią klasy Zofią Duszyńską w trakcie jego trwania panowała miła, turystyczna atmosfera. Opiekunom młodych „nocnych marków” należą się podziękowania oraz gratulacje za wytrwałe propagowanie trudnej, ale atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego na łonie natury.

REKLAMA

ds21