aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. PTSM-EB

W dniu 18 listopada 2021 roku uczniowie klasy VII a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce - członkowie Szkolnego Koła PTSM uczestniczyli w ciekawej wycieczce krajoznawczo-przyrodniczej do Jeleniej Góry-Cieplic/ Młodzi lubawczanie aktywnie uczestniczą w tegorocznym „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla młodzieży szkolnej z terenu powiatu kamiennogórskiego”, który  organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze dla młodych mieszkańców naszego powiatu przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM JR. EB

W dniu 16 listopada 2021 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubawce odbyło się Podsumowanie Szkolnego Roku Turystycznego 2020/2021, w które, ze względu na obostrzenia związane z pandemią SARS-CoV-2,  zorganizowano w klasie geograficznej. W podsumowaniu uczestniczyli uczniowie klasy VII a, którzy jako jedyni aktywnie włączyli się, po powrocie szkół do nauczania stacjonarnego, do „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu kamiennogórskiego” organizowanego dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-MB

W dniu 18 listopada 2021 roku uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w interesujących i aktywizujących ich warsztatach piekarskich "Pieczemy Pizzę” w „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji ekologicznej oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 15 listopada 2021 roku uczniowie klasy III d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze uczestniczyli w interesujących i aktywizujących ich warsztatach ceramicznych w „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Miejskiej Kamienna Góra”, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR, BC

W dniu 17 listopada 2021 roku uczniowie klasy I d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze wybrali się na ciekawą lekcję muzealną pt. „Świat lalek” w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze  aktywnie włączając się do „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji ekologicznej oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych  dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 10 listopada 2021 roku uczniowie klasy VII d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze wybrali się na zwiedzenie Podziemnej Trasy Turystycznej „Projekt Arado” aktywnie włączając się do „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji ekologicznej oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz „Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera”, które włącza się w proces edukacji regionalnej młodych mieszkańców Kamiennej Góry przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR, JŻ

W dniu 17 listopada 2021 roku uczniowie dwóch klas  II a oraz II c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na warsztaty ceramiczne „Z gliną na wesoło” do „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. Uczestnicy wycieczki po raz kolejny uczestniczyli w „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Miejskiej Kamienna Góra”, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 10 listopada 2021 roku uczniowie dwóch klas I b oraz II c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce wybrali się na zajęcia edukacyjne „Szychta fuksów – pierwsza zmiana młodych górników” i warsztaty ceramiczne „Gliniane malowanki” do Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu” aktywnie kontynuując swój udział w „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu powiatu kamiennogórskiego” organizowanego dla młodych mieszkańców naszego powiatu przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Powiatu Kamiennogórskiego.

fot. PTSM-KJ

W dniu 16 listopada 2021 roku uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze uczestniczyli w interesujących i aktywizujących ich warsztatach piekarskich „Od ziarenka do bochenka” w „Galerii pod Aniołem” w Dobkowie. Uczestnicy wycieczki wzięli udział w „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji ekologicznej oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

fot. PTSM-JR

W dniu 9 listopada 2021 roku uczniowie dwóch klas IV a oraz IV c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze wybrali się na zajęcia edukacyjne oraz warsztaty zdobnicze do Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”  w Wałbrzychu. Kamiennogórscy czwartoklasiści wzięli udział w „Cyklu wycieczek edukacyjnych do centrów edukacji ekologicznej oraz wycieczek popularnych rozwijających zainteresowania krajoznawczo-przyrodnicze młodych mieszkańców Kamiennej Góry”, który organizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

REKLAMA