Drukuj
fot. BBN

W czwartek, 5 grudnia 2019 r. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 29. Pułku Piechoty 2. Armii Wojska Polskiego w Kamiennej Górze (woj. dolnośląskie). Z młodzieżą spotkał się gen. dyw. Andrzej Reudowicz dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w BBN.Głównym celem wizyty było przedstawienie roli Prezydenta RP jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych oraz zasad funkcjonowania Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Przed pobytem w Biurze, uczniowie zwiedzili Pałac Prezydencki, poznając jego historię. Po wizycie w BBN młodzież odwiedziła Dowództwo Garnizonu Warszawa, poznając jego rolę i zadania, a następnie Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Było to już 42. spotkanie organizowane dla uczniów ze szkół, w których działają klasy mundurowe. Biuro promuje w ten sposób bezpieczeństwo i postawy proobronne wśród młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Jest to również forma docenienia szkoły i wyróżnienia uczniów uczących się w klasach mundurowych.