aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

lubawkaSzanowni Państwo, w związku z przyspieszeniem procesu szczepień mogą pojawić się dawki szczepionki, które muszą zostać pilnie wykorzystane. Mając powyższe na uwadze informujemy o możliwości zgłoszenia chęci zaszczepienia się przeciwko wirusowi Sars-Cov-2 w Powiatowym Centrum Zdrowia oraz Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze.

W przypadku chęci zgłoszenia się na szczepienie, należy zadzwonić do Gminnego Koordynatora ds. szczepień pod nr. 516 319 439 lub wysłać wiadomość SMS.

Dane, które są niezbędne do zapisania przez Koordynatora to:
• imię i nazwisko,
• numer pesel,
• adres zamieszkania,
• numer telefonu.

W przypadku, gdy dana osoba nie będzie mogła samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień w Kamiennej Górze, Gmina Lubawka zapewnia transport, tak jak to miało miejsce do tej pory.
Jednocześnie informujemy, o obowiązujących zasadach rejestracji do szczepienia.
1. Jak się zapisać na szczepienie?
Zapisać się na szczepienie możemy:
bezpośrednio u swojego lekarza rodzinnego,
w punktach szczepień (Przychodnia GAMBIT w Lubawce, Aleja Wojska Polskiego 16, tel. 75 744 96 67).
W przypadku konieczności zapewnienia transportu mieszkaniec składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień lub dysponuje orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności (pacjent może zostać poproszony przez gminę o okazanie orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności).
Jeśli pacjent nie wyrazi takiej zgody, to samodzielnie musi zadzwonić do koordynatora gminnego w sprawie organizacji transportu do punktu szczepień bądź zorganizować transport we własnym zakresie. Numer telefonu na jaki można zgłaszać konieczność transportu: 516 319 439.
- zadzwonić na specjalnie uruchomioną infolinię Narodowego Programu Szczepień (989 lub 22 62 62 989);
- przez Internetowe Konto Pacjenta (pacjent.gov.pl).
Po zarejestrowaniu się na szczepienie pacjent otrzyma e-skierowanie. Sam proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji.
Co ważne, podczas umawiania się na szczepienie nie trzeba posiadać numeru e-skierowania. Wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych (PESEL). System automatycznie zweryfikuje ważność e-skierowania.
2. Pacjent umawiany jest od razu na dwie wizyty
Pacjent po dokonaniu rezerwacji otrzyma SMS o terminie i miejscu szczepienia. Zostanie wysłanie także przypomnienie o szczepieniu na dzień przed planowaną wizytą. Warto wiedzieć, że pacjent od razu umawia się na dwie wizyty, w celu przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki. O dacie drugiego terminu przyjęcia szczepionki także za pośrednictwem SMS-a poinformuje placówka, w której wykonywane będzie szczepienie.
Pacjent otrzyma zaświadczenie o szczepieniu, a informacja o przyjętej szczepionce zostanie umieszczona w e-karcie szczepień.
3. Dokonanie rezerwacji wizyty
Przesłanie pacjentowi SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia
każda osoba dostanie SMS-a z potwierdzeniem rejestracji, a dzień przed wyznaczoną pierwszą i drugą wizytą otrzyma również SMS-a przypominającego. W przypadku osób, które podczas rejestracji podadzą numer telefonu stacjonarnego, nie będzie to SMS, a bezpośrednia rozmowa telefoniczna, przypominająca o terminie szczepienia.
4. Proces szczepienia
Pacjent, po zgłoszeniu się do wyznaczonego punktu szczepień, zostanie zbadany przez lekarza. Specjalista przeprowadzi z pacjentem wywiad na temat stanu jego zdrowia. Pacjent wypełni też ankietę.
Szczegóły badania zostaną wpisane do dokumentacji medycznej. Jeśli lekarz uzna, że nie ma żadnych przeciwwskazań, to pacjent zostanie zaszczepiony.
Po szczepieniu będzie musiał odczekać 15-30 minut, by upewnić się, że nie wystąpiła żadna gwałtowna reakcja organizmu.

REKLAMA