aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Prezentujemy repertuar Kina za Rogiem w Krzeszowie na wrzesień. Kino działa w budynku domu kultury (ul. Kalwaria 1), tel. 75 610 60 15.

 

05 września, czwartek, godz. 18.00 FILM W CIEMNO/na zamówienie cena 100 zł.

06 września, piątek, godz. 18.00 MADAME

Francja 2017, komediodramat, reż. Amanda Sthers, 1h 27', bilet: 8 zł.
Małżeństwo bogatych Amerykanów wydaje w swojej paryskiej posiadłości luksusowe przyjęcie dla dystyngowanych znajomych. W trakcie przygotowań okazuje się, że na imprezę przybędzie dokładnie trzynaście osób, więc przesądna pani domu wpada na niezwykły pomysł: namawia swoją pokojówkę Marię, by ta - jako czternasta - na przyjęciu udawała hiszpańską arystokratkę. Sytuacja wydaje się opanowana… do czasu. Nietuzinkowo zachowująca się "arystokratka" wpada w oko jednemu ze znamienitszych gości.

07 września, sobota, godz. 18.00 KURIER
Polska 2019, historyczny, sensacyjny, reż. Władysław Pasikowski, 1h 48', bilet 8 zł.

Akcja filmu rozpoczyna się kilkadziesiąt dni przed inicjującą powstanie Godziną "W", gdy polski oficer Jan Nowak zostaje wyznaczony w Londynie do sekretnej misji: zostanie w trybie natychmiastowym przetransportowany alianckimi kanałami przerzutowymi przez włoską bazę w Brindisi do Polski, po czym dotrze do Warszawy i przekaże tajne informacje do rąk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego i dowództwa Armii Krajowej. Już w brytyjskiej stolicy pojawiają się pierwsze problemy. Nie dość, że alianci nie kwapią się do spełnienia obietnic i wysłania do Polski posiłków, dzięki którym powstanie miałoby realne szanse powodzenia, to jeszcze Nowak otrzymuje sprzeczne rozkazy od Polaków. Jedni proszą, by powstrzymał wybuch powstania, inni dążą do patriotycznego rozlewu krwi. Poczynania kuriera śledzą również nazistowscy szpiedzy ukrywający się w Londynie.

12 września, czwartek, godz.18.00 FILM W CIEMNO/na zamówienie cena 100 zł.

13 września, piątek, SEANS Z + godz. 18.00 MOCNA KAWA WCALE NIE JEST TAKA ZŁA
Polska 2014, fabularny, reż. Aleksander Pietrzak, 48', bilet 12 zł.

Świetny tandem aktorski: Marian Dziędziel i Wojciech Mecwaldowski - w kameralnej komedii o relacjach ojciec - syn. 33-letni Łukasz jest na życiowym zakręcie: rozpada się jego małżeństwo, stracił pracę, nie bardzo wie, co dalej. Póki co postanawia odwiedzić ojca, z którym przez lata nie utrzymywał kontaktu.
Pełnokrwiste postacie, dialogi o poziomie rzadko spotykanym w polskim kinie, komizm i dramatyzm wymieszane w znakomitych proporcjach - "Mocna kawa…" jest filmem do wielokrotnego oglądania. Do śmiechu i do uronienia łzy.

+ słodkie spotkanie "Apteka pachnąca czekoladą i pomarańczami" z Robertem Główczykiem

dla wytrwałych:

godz. 20.00 JULIUSZ, bilet 8 zł.
Polska 2018, komedia, reż. Aleksander Pietrzak

Juliusz to uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec - nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii - Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

14 września, sobota, SEANS Z + godz. 18.00 POZYCJA OBOWIĄZKOWA
USA 2018, komedia, reż. Bill Holderman 1h 39', bilety 8 zł.

+ spotkanie i promocja książek -Księgarnia Atena-

Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale "Pięćdziesiąt twarzy Greya" okaże się w ich przypadku lekturą wyjątkowo inspirującą. Jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają więc nie tracić czasu i odkryć nowe oblicza miłości. I choć z pewnością nie każdy mężczyzna to Grey, to przynajmniej niektórym warto dać szansę…

19 września, czwartek, godz.18.00 FILM W CIEMNO/na zamówienie cena 100 zł.

20 września, piątek, godz. 18.00 NA MLECZNEJ DRODZE
Serbia i Czarnogóra, USA, Wielka Brytania 2016, komediodramat, fantasy, reż. Emir Kusturica, 1h58', bilet: 8 zł.

Wokół wiosna, a w bałkańskiej wiosce wojna. Mleczarz Kosta codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom mleko. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki życie Kosty wywraca się do góry nogami. Rodzi się między nimi głęboka miłość - niemożliwa, bo kobieta ma wyjść za mąż za podstarzałego lokalnego weterana wojennego…

21 września, sobota, MARATON Z KINGĄ DĘBSKĄ:

godz. 18.00 MOJE CÓRKI KROWY
Polska 2015, komediodramat, 1h 28', bilet 8 zł.

Marta, gwiazda popularnych seriali, silna i dominująca, pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie Kasia tkwi w dalekim od ideału małżeństwie u boku męża nieudacznika i nieroba. Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie siebie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć. Kiedy poważna choroba matki zmusza je do wspólnego działania, stopniowo zaczynają się do siebie zbliżać.
Mocno autobiograficzna rodzinna historia opowiedziana przez Kingę Dębską bez taniego sentymentalizmu i znakomicie zagrana przez troje świetnych aktorów: Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela.

godz. 20.00 ZABAWA, ZABAWA
Polska 2018, komediodramat, 1h 28 ', bilet 8 zł.

Magda: młoda, atrakcyjna perfekcjonistka. Dorota: zdolna i ceniona prokurator w średnim wieku. Teresa: doświadczony lekarz pediatra z bogatym dorobkiem zawodowym. Trzy różne kobiety, trzy różne etapy życia. I jedno wspólne - choroba alkoholowa. Każda z nich stara się z nią uporać - czy którejś z nich się uda?

godz. 22.00 PLAN B
Polska 2018, komediodramat, 1h 25 ', bilet 8 zł.

KARNET na 3 filmy: 20 zł.

Historie czterech osób, których życia wywracają się tuż przed Walentynkami. Bohaterów poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego - coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia, Mirek, Klara i Agnieszka spotykają na swojej drodze ludzi (i zwierzęta!), którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!

26 września, czwartek, godz. 18.00 FILM W CIEMNO/ na zamówienie cena 100 zł.

27 września, piątek, KINO DO DYSKUSJI godz. 18.00 DUSZA I CIAŁO
Węgry 2017, dramat, reż. Ildiko Enyedi, 1h 56', bilet 8 zł.

Maria, młoda nieśmiała kobieta, zaczyna pracę jako kontroler jakości w rzeźni w Budapeszcie. Endre, zmęczony życiem mężczyzna w wieku bardziej niż średnim, jest w rzeźni dyrektorem finansowym. Łączy ich to, że oboje są wycofani: ona niemal autystyczna, on - zrezygnowany po nieudanych związkach. I choć wyraźnie zaczynają się sobie podobać, nie są w stanie pokonać wewnętrznych barier - do czasu, gdy odkrywają, że oboje śnią ten sam sen, w którym ona jest łanią, a on jeleniem, żyjącymi w lesie nad małym jeziorem. Ten wspólny sen, kontynuowany każdej nocy, staje się pomostem, dzięki któremu tych dwoje samotników będzie miało szansę przełamać własne lęki i opór przed bliskością innego człowieka.
Piękna niebanalna opowieść o miłości. Film nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

28 września, sobota, godz. 18.00 DOBRZE SIĘ KŁAMIE W MIŁYM TOWARZYSTWIE
Włochy 2015, komediodramat, reż. Paolo Genovese, 1h 36', bilet 8 zł.

Siedmioro przyjaciół znających się praktycznie od dziecka spotyka się na kolejnej kolacji. Drobne przekomarzanki, chwilowe sojusze "one - oni", albo "oni - one", małe złośliwostki - i nagle ktoś wpada na pomysł zabawy: skoro znają się tak dobrze i tak bardzo sobie ufają, niech przez ten wieczór dzielą się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymają w trakcie spotkania…
Znakomite dialogi, świetna obserwacja obyczajowa i całkiem poważna refleksja: czy prawda w każdej sytuacji ma moc oczyszczającą?

Kino za Rogiem w Krzeszowie

KINO DLA DZIECI
07 września, sobota, godz. 15.00

KINO DLA MALUCHA
bajeczki 3+, około 45 min.

bilet 5 zł.

14 września, sobota, godz. 15.00
CO W TRAWIE PISZCZY
animacja 7+, 1h 24 min.

bilet 8 zł.

Włóczykij pasikonik Tonik nigdzie nie zagrzewa miejsca, aż pewnego dnia trafia na łąkę tak piękną, że postanawia zatrzymać się tam na dłużej, szczególnie że zakochuje się w uroczej i dobrej królowej pszczół Margerytce. Niestety, łatwowierny Tonik daje się omotać podstępnej osie i za jego sprawą nad głową ukochanej zbierają się ciemne chmury. Pasikonik będzie musiał znaleźć sprzymierzeńców, żeby obronić łąkę przed armią szerszeni i zasłużyć na serce królowej.

21 września, sobota, godz. 15.00
CUDOWNY CHŁOPAK
fabularny, 7 +,1h 48 min.
bilet 8 zł.

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż zwykły dzień w szkole. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak, zaczynając 5. klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz dziwadłem. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy zaprzyjaźni się z nim dwoje dzieci z klasy. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

28 września, sobota, godz. 15.00
HUGO I ŁOWCY DUCHÓW
fabularny, 7+, 1h 34 min.
bilet 5 zł.

Jedenastoletni Tom panicznie boi się duchów. Leokadia Parzydło, łowczyni duchów, właśnie straciła pracę. A fajtłapowaty zielony duszek o imieniu Hugo musiał opuścić dom, gdzie wcześniej próbował straszyć, gdyż rozpanoszył się tam straszliwy duch zimna, który chce zamrozić cały świat.
Ta trójka nieudaczników sprzymierzy się - trochę wbrew własnej woli - żeby powstrzymać zło, i stworzą zespół nie gorszy od słynnych nieustraszonych łowców duchów.

Kino za Rogiem w Krzeszowie

 

REKLAMA

ds21