aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - ferie w Centrum Kultury

Dzieci spędzające ferie w Kamiennej Górze mogły dzisiaj (piątek, 24 lutego) poznać tajniki pracy w cyrku.

Czadrów

Silne porywy wiatru spowodowały pierwsze straty na terenie powiatu kamiennogórskiego. W Czadrowie, na drogę Kamienna Góra - Krzeszów, wiatr przewrócił drzewo.

fot. via bn

W środę (22 lutego) w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy Dolnośląskiego Oddziału Związku Artystów Plastyków.

ZUSMinimalna emerytura na poziomie 1000 zł i waloryzacja z kwotą gwarantowaną minimum 10 zł – już za kilka dni więcej znajdą na swoim koncie emeryci i renciści. Nie trzeba składać żadnych wniosków - od 1 marca ZUS z urzędu swoim świadczeniobiorcom będzie wypłacał więcej.

Castle Party

Kolejna edycja festiwalu Castle Party odbędzie się w Bolkowie w dniach 13-16 lipca 2017.

Krzeszów

Strażacy z Kamiennej Góry i Krzeszowa ruszyli dzisiaj (czwartek, 23 lutego) do akcji na terenie Krzeszowa. Zadziałał system monitoringu jednego z zabytków.

Lubawka - sesja

Radni Lubawki przyjęli dzisiaj (czwartek, 23 lutego) projekt nowej sieci szkół. Przyjęta uchwała wyznacza przyszłość oświaty w gminie po przedłużeniu nauki w szkołach podstawowych i stopniowej likwidacji gimnazjów.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa dolnośląskiego na okres od 2017-02-23 21:00:00 do 2017-02-24 14:00:00.

Kamienna Góra - Ferie z szachami

Dzisiaj (czwartek, 23 lutego) w Kamiennej Górze rozegrany został ostatni podczas ferii zimowych turniej szachowy.

Lubawka - Dom Kultury

Podczas dzisiejszej (czwartek, 23 lutego) sesji rady w Lubawce pod jednym z grzejników ustawione zostało wiadro. Chroniło parkiet przed zalaniem.

sesja Lubawka

Podczas dzisiejszej (czwartek, 23 lutego)  sesji radni Lubawki mieli zmienić budżet gminy na 2017 rok. Do głosowania nie doszło.

Krzeszów - Cuprum Lubin

Dzisiaj (czwartek, 23 lutego) w Krzeszowie gościła siatkarska drużyna Cuprum Lubin. Zawodowi siatkarze spotkali się z uczniami szkoły.

Aktualizacja 18:35
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Kamienna Góra, warsztaty w Muzeum Tkactwa

Dzisiaj (czwartek, 23 lutego) Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprosiło dzieci na bezpłatne zwiedzanie obiektu i do udziału w warsztatach.

fot. via ZUS

Sygnatariuszami umowy byli Beata Dyko, dyrektor wałbrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Piotr Jurek, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Umowę podpisano podczas otwartego posiedzenia Senatu Uczelni.

Kamienna Góra - ul. Katowicka

Internauci poinformowali nas o uszkodzonej barierce nad rzeką przy ul. Katowickiej.