Nowoczesność na torach - Twoja powiatowa

fot. użyczone, kk

Wczoraj (sobota, 30 kwietnia) pisaliśmy i wznowieniu weekendowego połączenie szynobusem z Jeleniej Góry do Trutnova. Jeden z internautów przypomniał, że od tego weekendu po torach m.in. powiatu kamiennogórskiego jeżdżą najnowocześniejsze pociągi w Polsce.

Cisza jak ta

Kamienna Góra - Cisza jak ta

Centrum Kultury w Kamiennej Górze (ul. Kościuszki 4) zaprasza na koncert zespołu "Cisza jak ta".

Arado w Lubawce

Lubawka - rajd Arado

Tegoroczny rajd Arado dotarł dzisiaj (sobota, 30 kwietnia) do Lubawki. Inscenizacja potyczki odbyła się na rynku.

Pierwszy dzień finału

fot. via Dragon Miszkowice

W Warszawie trwa finał XVI edycji turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Bierze w nim udział drużyna z powiatu kamiennogórskiego.

Trzy bramki juniorów

Juniorzy Orzeł Lubawka : Pogoń Markocice

Juniorzy lubawskiego Orła podejmowali dzisiaj (sobota, 30 kwietnia) rówieśników z Pogoni Markocice.

Nietypowi "klienci” w ZUS

fot. via ZUS Kamienna Góra

Od 5 lat kamiennogórski Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odwiedzają bardzo wyjątkowi goście. W trakcie swojej wizyty chłoną każdą ciekawostkę, mają mnóstwo pytań, opowiadają wierszyki i są zawsze uśmiechnięci. Mowa tutaj o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta.

Flaga w plastyce

fot. via CK Kamienna GóraCentrum Kultury w Kamiennej Gorze rozstrzygnęło konkurs plastyczny "Tam gdzie ja, tam moja flaga". Wręczenie nagród i otarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 3 maja o godzinie 16.

Sport, zabawa, plastyka

fot. via Przedszkole nr 1 Kamienna Góra

Dzieci z grupy V Przedszkola nr 1 w Kamiennej Górze (ul. Spacerowa) ponownie odwiedziły swoich czeskich kolegów w Trutnowie.

Tropili przyrodę w parku krajobrazowym „Chełmy”

fot. via PTSM-JR

W dniu 29 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy II b oraz II cze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Zarząd Oddziału PTSM w Kamiennej Górze, a przeprowadzonych przez Katarzynę Kołodziej oraz Magdalenę Pielich – edukatorki z Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu działającego na terenie Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych Oddział w Legnicy. Była to trzecia z tegorocznych wycieczek edukacyjnych dla młodych mieszkańców Kamiennej Góry do Ośrodków Edukacji Ekologicznej organizowanych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Ruszyła maszyna po szynach...

Lubawka - szynobus

Nie ospale, nie powoli. Nie była to lokomotywa z wiersza J. Tuwima. Dzisiaj (sobota, 30 kwietnia) kursowanie rozpoczął szynobus z Jeleniej Góry do Trutnova.

Złoty set

Dzisiaj (piątek, 29 kwietnia) w Marciszowie rozegrany został rewanżowy mecz siatkarski Bobra Marciszów z Cystersami Krzeszów.

Początek na zamku

zamek Czocha - fot. ap

Rozpoczął się tegoroczny rajd Arado. Dzisiaj (piątek, 29 kwietnia) trwa nocne zwiedzanie zamku Czocha.

Iść za marzeniem...

Kamienna Góra - Zespól Szkół Ogólnokształcących

Dzisiaj (piątek, 29 kwietnia) naukę zakończyli uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Tradycyjnie główna uroczystość odbyła się w Centrum Kultury.

Dla Lubawki i gminy Kamienna Góra

Tylko siedemnaście gmin z całego województwa otrzyma w tym roku wsparcie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Decyzje o podziale 2,5 mln zł podjęli wczoraj (czwartek, 29 kwietnia) radni sejmiku województwa dolnośląskiego.

Zakończenie technikum

Kamienna Góra - Zespól Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze powrócił do tradycji organizowania zakończenia roku klas maturalnych na rynku.

Reklamy nie stanowią oferty handlowej w myśl prawa. O szczegóły pytaj sprzedawców. Portal powiatowa.info nie odpowiada za formę i treść ogłoszeń, reklam i tekstów zleconych.