Szykują karnawał

W gminie Kamienna Góra trwają przygotowania do organizacji pochodu karnawałowego, pomysłu podpatrzonego przez grupę działaczy społecznych podczas wizyty w Niemczech.

Święto wsi

Opawa - Dzień Opawiaka

Już po raz czwarty na boisku w Opawie zorganizowany został Dzień Opawiaka. W tym roku impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu mieszkańców i wsparciu sponsorów.

Kucyk w plastyce

kucykW poniedziałek i wtorek (6 i 7 lipca) w Domu Kultury w Lubawce (ul. Kamiennogórska 19) będzie można oglądać prace wykonane podczas konkursu plastycznego "Mój przyjaciel kucyk".

Paprotki 2015

W Kawiarni i Galerii Lotos odbył się dzisiaj (piątek, 3 lipca) wernisaż malarzy uczestniczących w plenerze malarskim w Paprotkach. 

Jasna noc

Przedwojów - Jasna noc

Mieszkańcy Przedwojowa bawią się dzisiaj (piątek, 3 lipca) w świetlicy. Zanim jednak zaczęli imprezę musieli się napracować.

Awans siatkarzy

fot. Tomasz Mordarski

Drużyny młodych siatkarzy z KS Sudety Kamienna Góra uczestniczą w finale cyklu Kinder Sport.

Nostalgia - video

Długo wyczekiwany przez fanów teledysk zespołu Sachiel wczoraj miał swoją premierę. 

Ochłoda w centrum

Kamienna Góra - rynek

Władze Kamiennej Góry postanowiły ułatwić mieszkańcom miasta funkcjonowanie podczas upałów.

Uwaga na barszcz

Jak już informowaliśmy (czytaj więcej) na terenie Kamiennej Góry pojawiły się w tym roku pierwsze zgłoszenia o występowaniu Barszczu Sosnowskiego. Internauci informują o kolejnych potencjalnie niebezpiecznych miejscach. 

Koniec sportowego półrocza

Lekkoatletyka dla każdego! W miniony piątek (26 czerwca) we Wrocławiu odbyło się Grand Prix Dolnego Śląska w lekkiej atletyce. Wśród 420 zawodników z 22 miejscowości byli sportowcy z Kamiennej Góry.

Moda na segregowanie

fot. Sanikom Lubawka

W naszych domach, na podwórkach przybywa pojemników do segregacji. Przy ulicach wyrastają kolorowe kontenery. Odpady segregujemy, bo dostrzegamy naszą rolę w zrównoważonym rozwoju ziemi. Przy okazji w budżetach domowych zostaje więcej pieniędzy, jednak sprawny system wydobywania surowców z odpadów komunalnych wymaga ciągłych inwestycji, ujednolicania sposobu zbiórki w poszczególnych gminach.

Bez ofert

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze w przetargu na zakup nowego samochodu osobowego typu SUV nie wpłynęła żadna oferta. 

Głód prowadzenia?

policja Kamienna GóraKierowca, który, jako pierwszy w powiecie, stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, ponownie został zatrzymany za kierownicą. Zakaz prowadzenia pojazdu zostanie mu przedłużony do pół roku.

Dyskoteka

MGOK LubawkaDom Kultury w Lubawce (ul. Kamiennogórska 19) zaprasza uczniów szkół podstawowych na dyskotekę.

Pierwsze rozdanie

Komisja Europejska zaproponowała podział pierwszej transzy środków z programu "Łącząc Europę". To z tego programu w przyszłości ma być dofinansowana budowa drogi S3/R11 Bolków-Lubakwa-Kralovec-Jaromer.

Reklamy nie stanowią oferty handlowej w myśl prawa. O szczegóły pytaj sprzedawców. Portal powiatowa.info nie odpowiada za formę i treść ogłoszeń, reklam i tekstów zleconych.