aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego na okres od godz. 01:00 dnia 25.02.2018 do godz. 09:00 dnia 01.03.2018.

Kamienna Góra - zawody wędkarskie

Kamiennogórscy wędkarze zapraszają na Otwarte Feederowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Jeleniej Górze o Puchar Burmistrza Kamiennej Góry. Są to pierwsze zawody w tej konkurencji w historii okręgu, których pomysłodawcami są wędkarze z koła Kamienna Góra "Miasto".

fot. użyczone

9 lutego 2018 r. w hali sportowej PGE Turów Arena w Zgorzelcu odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w mini piłce koszykowej chłopców z klas 4-6 szkół podstawowych.

Zmniejszyła się liczba firm chcących budować odcinek drogi S3 z Kamiennej Góry w kierunku granicy.

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (piątek, 23 lutego) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbyły się zawody powiatowe szkół podstawowych w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

Chełmsko Śląskie - konkursZespół Szkół Publicznych im. „Tkaczy Chełmskich” oraz WDK w Chełmsku Śląskim zapraszają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Muszkieterowie

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. Przy tej okazji Grupa Muszkieterów, zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché, przypomina o tym jak ważne jest pomaganie innym i podsumowuje realizowaną wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem jubileuszową, X edycję kampanii „Zbieramy krew dla Polski”. W minionym roku, w ramach akcji, mieszkańcy województwa dolnośląskiego oddali blisko 179 litrów krwi. W całej Polsce, zebrano jej natomiast ponad 1 300 litrów.

ZUSDzięki nowemu systemowi płacenia składek do ZUS ilość popełnianych przez przedsiębiorców błędów spadła prawie do zera. W ubiegłym roku w całym kraju do Zakładu trafiały 23 tysiące błędnych przelewów miesięcznie, w styczniu tego roku było ich w całej Polsce zaledwie 42.

Bardzo wcześnie w tym roku rozpoczął się sezon nielegalnego wypalania traw.

Lubawka - Ewa Kocemba

Planowane przeniesienie przedszkola z Dworcowej do szkoły przy Mickiewicza w Lubawce wydłuży się w czasie ze względu na warunki projektu. - Będziemy jednak starać się o zmianę zapisów, by przenieść przedszkole do dobudowanej części – mówiła burmistrz Ewa Kocemba podczas dzisiejszej (czwartek, 22 lutego) sesji rady miejskiej w Lubawce.

fot. ZSS Kamienna Góra

Wczoraj (środa, 21 lutego) uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wybrali się na wycieczkę do Czarnowa.

Lubawka - sesja rady

Na dzisiejszej (czwartek, 22 lutego) sesji rady w Lubawce, oprócz stałego porządku obrad, radni wysłuchali informacji na temat stanu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie. Ponownie rozgorzał spór o zakup samochodu bojowego.

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Pisarzowicach

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Pisarzowicach zaprasza na kolejny wieczór ze stand-upem.

W NSA zapadł wyrok w sprawie mandatu radnego Janusza Chodasewicza, w Jeleniej Górze w sprawie mostu.

Wałbrzych - Teatr Dramatyczny

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu