aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. Amdrzej Kędzia

Kamiennogórski zespół Korpis Karmel wystąpił wczoraj na koncercie w ramach imprezy „Muzyczne Lato - Rock” w Dvur Kralove.

Łączna - ZOO Farma

ZOO Łączna przygotowało dla odwiedzających nową atrakcję. Uruchomiony został półotwarty wybieg, na którym bez krat i szyb można oglądać cztery gatunki zwierząt.

Orzeł LubawkaDzisiaj (czwartek, 27 lipca) Orzeł Lubawka rozegra kolejny sparing.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze dostępna jest książka „Skarby lwowskie w opactwie benedyktynek w Krzeszowie”.

Lubawka

Na jednym z budynków w Lubawce wisi biało-czerwona flaga i transparent z napisem „3xWETO”.

Lubawka - park Watra

W parku Watra w Lubawce przewróciło się jedno z drzew rosnących przy alejkach.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa dolnośląskiego - subregionu jeleniogórskiego na okres od godz. 19:00 dnia 26.07.2017 do godz. 07:00 dnia 27.07.2017.

Świdnicki Ośrodek Kultury

W listopadzie po raz drugi w tym roku odbędzie się Wielka Rapsodia Świdnicka. Organizatorzy poszerzają formułę wydarzenia i oprócz udziału w bitwie freestyle dają możliwość zagrania podkładów do pojedynków lub pełnego koncertu. W puli nagród jest 1100 zł oraz m.in. występ w roli supportu przed KęKę!

Krzeszów - festyn patriotyczny

Podczas Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego zaplanowano uroczystości i festyn patriotyczny.

Lubawka - Święto Miasta

W sobotę (29 lipca) na lubawskich rynku odbędzie się Święto Miasta. Imprezę o godzinie 15:30 otworzy burmistrz z gościem specjalnym.

fot. gmina Kamienna Góra

Pięć gminny budynków zostanie poddanych termomodernizacji. Umowa z wykonawcą właśnie została podpisana, inwestycja ma być zrealizowana do końca października 2018 roku. Umowę podpisana został w gabinecie wójta gminy Kamienna Góra Patryka Strausa.

policja Kamienna GóraTrzech mężczyzn podejrzanych o kradzież plecaka w centrum Kamiennej Góry zatrzymali policjanci. W wytypowaniu podejrzanych pomógł zapis miejskiego monitoringu.

W Kamieniu Pomorskim odbył się III Bieg Trzech Mostów. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 km. Wśród startujących byli sportowcy z powiatu kamiennogórskiego.

Kamienna Góra - kurtyna wodna - rynek

W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wystawiło na terenie Kamiennej Góry dwie kurtyny wodne. Jedna stoi nad zalewem, druga na rynku.

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze oglądać można wystawę fotografii Krzysztofa Czarskiego.