aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (piątek, 20 kwietnia) na Orliku nad kamiennogórskim zalewem rozegrany został finał powiatowy w mini piłce nożnej chłopców. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk dzieci.

Kamienna Góra

Uwaga kierowcy, w centrum Kamiennej Góry trwa odświeżanie oznakowania poziomego. Możecie spodziewać się utrudnień w ruchu.

Lubawka - 3 maja - fotografia plakatu

W rocznicę uchwalenia konstytucji (3 maja) Dom Kultury w Lubawce (ul. Kamieniennogórska 19) zaprasza na koncert.

znak od strony Lipienicy

Kierowcy jadący zgodnie z przepisami na pokonanie trasy z Lubawki do Krzeszowa potrzebują więcej czasu niż na powrót. To efekt wprowadzonego ograniczenia prędkości.

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (czwartek, 19 kwietnia) na Orliku nad kamiennogórskim zalewem rozegrane zostały mistrzostwa powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt.

juniorzy Pagaz Krzeszów : Piast Bolków

Dzisiaj (czwartek, 19 kwietnia) juniorzy młodsi Pagazu Krzeszów podejmowali Piasta Bolków.

fot. fb Dragon Miszkowice

Młode piłkarki i piłkarze z Dragona Miszkowice uczestniczyli w finale dolnośląskim turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion".

fot. via fb Cystersi Krzeszów

Wczoraj (środa, 18 kwietnia) w ramach Jeleniogórskiej Ligi Piłki Siatkowej Amatorów Cystersi Krzeszów podejmowali Statystów Kamienna Góra.

Kolejka 18 - 21-22 kwietnia

Kolejka 18 - 21-22 kwietnia

Kolejka 20 - 21-22 kwietnia

Kolejka 22 - 21-22 kwietnia

zdjęcia: Zbigniew Piepiora

W dniu 14 kwietnia 2018 o godz. 17.00 w „Gościńcu na Starówce” wygłosił swój wykład pt.: „Rośliny chronione Sudetów” dr Wojciech Giża (fot. 1 i 2). Przekazał w nim ciekawe i często zaskakujące informacje o wielu gatunkach roślin zarówno te, które wieść gminna niesie od kilkuset lat, jak i te najświeższe, z różnych działów nauk biologicznych oraz etnobotaniki. Zdradził tajemnice zawarte w nazwach polskich i „łacińskich” (np. Anemone sylvestris, Andromeda polifolia, Campanula barbata i Gymnadenia conopsea). Podzielił się swoimi obserwacjami omawianych roślin m. in. zapylaczami, uwiecznionymi na znakomitych fotografiach.

Kolejka 21 - 18 kwietnia

fot. D. Wojtucki

Grupa naukowców odkryła w Chełmsku Śląskim pozostałości szubienicy
W dniach 6-15 kwietnia b. r. prowadzono kolejny etap rozpoznania terenowego na Śląsku w poszukiwaniu dawnych miejsc straceń w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki: Tam, gdzie zwierzęta równe były ludziom. Dawne miejsca straceń na Śląsku w ujęciu interdyscyplinarnym. Realizacja projektu zaplanowana jest na 5 lat, począwszy od 2017 r. Badania wspierają również czynnie członkowie Stowarzyszenia Ochrony i Badań Zabytków Prawa.