Jedyne okazy

fot. via Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

W zbiorach Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze znajduje się jedyny zachowany fagot Weigla oraz kilka innych unikatowych instrumentów.

KS Sudety Kamienna Góra - BTS Elektros Bolesławiec - video

 

Turniej młodzików - 29.11 - video

 

Wyniki - kliknij w więcej

Wróżki w CK

Wróżki przywitały dzisiaj (niedziela, 29 listopada) dzieci w Centrum Kultury w Kamiennej Górze. 

Pożar na Lompy

Kamienna Góra - ul. Lompy - pożar

Siedemnaście osób zostało ewakuowanych z wielorodzinnego budynku przy ul. Lompy w Kamiennej Górze. Powodem był pożar w jednym z mieszkań.

Wędkarskie marzenia

fot. via SSR

Po rozmowach w Urzędzie Miasta (O Bukówce) wędkarze spotkali się i ustalili propozycje dotyczące zagospodarowania zbiornika Bukówka. Zgodnie z zapowiedziami mają być one wzięte pod uwagę przy tworzeniu projektu zagospodarowania tego terenu.

Było ślisko

Niska temperatura, opad śniegu z deszcze wczoraj wieczorem i w nocy spowodowało, że na droga zrobiło się ślisko. Na terenie powiatu rano doszło do kilku niegroźnych stłuczek. Na zdjęcie droga wojewódzka przed Pisarzowicami, przy moście. 

„SREBRNA” WYCIECZKA „KOMPASIKA”

fpot. PTSM-JR

W dniu 28 listopada 2015 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego „Kompasik” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze wybrali się na objazdową wycieczkę historyczną rozpoczynając poznawanie historii i miejsc związanych z działaniami wojennymi w dziejach Ziemi Kamiennogórskiej aktywnie włączając się do projektu „SZLAKAMI MIEJSC PAMIĘCI”. Cykl ten współorganizowany jest przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, Muzeum Tkactwa oraz „Projekt Arado – zaginione laboratorium Hitlera” przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

New folk w CK

Dzisiaj (sobota, 28 listopada) w Centrum Kultury zagrał zespół Roderyk. 

Andrzejkowy prezent

Krzeszów - Zręczne ręce optymistów

Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich zakończyło dzisiaj (sobota, 28 listopada) projekt „Zręczne ręce optymistów”.

Andrzejki w ZSS

fot. via ZSS Kamienna Góra

Wczoraj (piątek, 27 listopada) w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze odbyła się zabawa andrzejkowa.

O obozach - tekst wystąpienia

Za zgodą Bogdana Adamusa prezentujemy treść wystąpienia regionalisty z 24 listopada z Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. B. Adamus prezentował zebrane materiały na temat m.in. ekshumacji w 1946 roku.

Przyrodnicza wiedza

Kamienna Góra - II Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologicznego

Dzisiaj (piątek, 27 listopada) w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze odbył się II Regionalny Konkurs Przyrodniczo-Ekologicznego "Ochrona przyrody w powiecie kamiennogórskim".

Wybrali członków GRDPP

Bartłomiej Łukasik (UKS Maraton Pisarzowice), Zdzisław Boroń (LKS Czarni Przedwojów), Wiesław Lipień (Gminne Zrzeszenie LZS) i Alfreda Łabuda (Stowarzyszenie Optymistów Krzeszowskich) zostali wybrani jako przedstawiciele organizacji do składu Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego. 

Projekt budżetu województwa na 2016

Przyszłoroczny budżet województwa to prawie 1,26 mld złotych. Ponad 40% wszystkich wydatków samorząd przeznaczy na inwestycje. W porównaniu do ubiegłego roku projekt zakłada zwiększenie wydatków na drogi, kolej, kulturę, ochronę zabytków, edukację i naukę. Powraca fundusz rozwojowy. Jednocześnie zmniejszamy deficyt budżetowy. Projekt nowego budżetu przedstawi podczas konferencji prasowej Marszałek Cezary Przybylski.

Reklamy nie stanowią oferty handlowej w myśl prawa. O szczegóły pytaj sprzedawców. Portal powiatowa.info nie odpowiada za formę i treść ogłoszeń, reklam i tekstów zleconych.