Pracowałeś w wakacje? Sprawdź czy nadal jesteś ubezpieczony

ZUSNie do rzadkich należą sytuacje, w których student podczas rejestracji do lekarza dowiaduje się, że „świeci się na czerwono”, co oznacza, że nie jest ubezpieczony i nie ma prawa do bezpłatnego leczenia. Tymczasem osoba, która uczy się aż do ukończenia 26 roku życia ma ubezpieczenie albo „przy rodzicu” albo z uczelni. Dlaczego wiec EWUŚ wykazuje, że jest inaczej?

Udane poszukiwania

Sukcesem zakończyły się poszukiwania kobiety, która wyszła dzisiaj na grzybobranie.

Antymina

Lubawka - Antymina – nie daj się wysterować na minę

Dzisiaj (piątek, 21 października)w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Lubawce zrealizowany został 1,5 godzinny program profilaktyki uzależnień “Antymina – nie daj się wysterować na minę”.

Zniknęły tuje

Kamienna Góra - zalew - fot. MCKF

Wczoraj nad zalewem w Kamiennej Górze pracownicy Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej posadzili 15 nowych krzewów. Tuje wsadzone zostały w miejsca roślin, które nie przyjęły się.

Lubawski uniwersytet

W Lubawce powstaje Uniwersytet III Wieku. Inauguracja roku akademickiego 2016/17 zaplanowana jest na 29 października.

Kobiecy wtorek w Nowym Rynku

Nowy Rynek

Budowanie własnej marki z trenerem rozwoju osobistego i zawodowego, metamorfoza o wartości 1000 zł, zaproszenia do spa. Już we wtorek 25 października galeria handlowa Nowy Rynek zaprasza na spotkanie dla pań w ramach Strefy Kobiet. Początek o godzinie 18.00.

Czad zabija

Ponad 3800 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym 2229 poszkodowanych i 50 ofiar śmiertelnych – to liczby pokazujące żniwo, jakie czad zebrał w ostatnim okresie grzewczym, czyli od września 2015 do marca 2016 r.

Żeby doczekać do emerytury...

ZUSPracownik, który lada moment osiągnie wiek emerytalny jest w okresie chronionym. Nie zawsze jednak taka ochrona jest na tyle skuteczna żeby nie mógł być przez pracodawcę zwolniony dzieje się tak np. w sytuacji, gdy firma ogłosi upadłość. Niełatwo jest znaleźć nową pracę seniorowi, więc po jej utracie znajduje się on w trudnej dla siebie sytuacji. Rozwiązaniem dla niego może być świadczenie przedemerytalne.

Mecz z Dekorią

KS Sudety Kamienna Góra

W sobotę (22 października) siatkarze (kadeci) KS Sudety Kamienna Góra podejmować będą KPS Dekoria Świdnica.

Nowy cykl

Krzeszów spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem

Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Krzeszowie rozpoczęło dzisiaj (czwartek, 20 października) nowy cykl „Człowiek i film”. To połączenie spotkań z ciekawymi ludźmi z seansami w Kinie za rogiem.

Powołanie komendanta

fot. policja Kamienna Góra

Dzisiaj (czwartek, 20 października) w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przebywał komendant wojewódzki inspektor Arkadiusz Golanowski.

Toyota zwiększy inwestycje w Wałbrzychu

fot. via Toyota

Toyota Motor Europe ogłosiła dziś (20 października), że w 2018 roku rozpocznie produkcję nowoczesnych przekładni hybrydowych w Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu, a także dwóch silników benzynowych – 1,5 l w 2017 roku oraz 2,0 l w 2019 roku – w fabryce Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach. Nakłady inwestycyjne obu projektów wyniosą około 650 milionów złotych co zwiększy dotychczasowe zaangażowanie Toyoty w inwestycje produkcyjne w Polsce do ponad 4 miliardów złotych.

Poznawali zabytki opactwa cystersów w Krzeszowie

fot. via PTSM-JR

W dniu 18 października 2016 roku uczniowie klasy III b oraz III c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, mimo panującego na dworze chłodu, udali się na swoją kolejną tegoroczną wycieczkę krajoznawczo-historyczną. Młodzi kamiennogórscy turyści kontynuowali uczestnictwo w cyklu wycieczek ph. „Poznajemy zabytki oraz obiekty przyrodnicze naszego regionu” organizowanym dla młodych mieszkańców naszego miasta przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Unihokej - strefa gimnazjalistów

Pisarzowice - unihokej - fot. AK

Wczoraj (środa, 19 października) w Pisarzowicach odbył się finał strefy jeleniogórskiej w unihokeju chłopców z gimnazjów. Wystartowały trzy drużyny z powiatu kamiennogórskiego.

Podwójne otrzęsiny - galeria zdjęć

Kamienna Góra - Zespół Szkół Ogólnokształcących

Dzisiaj (czwartek, 20 października) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum i liceum.

Reklamy nie stanowią oferty handlowej w myśl prawa. O szczegóły pytaj sprzedawców. Portal powiatowa.info nie odpowiada za formę i treść ogłoszeń, reklam i tekstów zleconych.