aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UMWD

Nowy modułowy szpital w Bolesławcu jest gotowy na przyjęcie pacjentów. Sprawna współpraca samorządu województwa, lokalnych władz, a także dyrekcji szpitala powiatowego w Bolesławcu, pozwoliła wybudować i wyposażyć nowy obiekt w ciągu 3,5 miesiąca. Dzięki zaangażowaniu samorządu województwa, inwestycję wartą przeszło 8 mln złotych, sfinansowano w całości ze środków unijnych. Po zakończeniu pandemii szpital modułowy nadal będzie służył pacjentom, np. jako zakład opieki długoterminowej.

fot. ITD

Dzisiaj (poniedziałek, 30 listopada) od wczesnych godzin porannych na A4 trwały intensywne działania dolnośląskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Priorytet – ujawnianie przypadków łamania zakazu wyprzedzania przez kierowców ciężarówek. Ukarano 24 kierujących.

Samorządowcy z gminy Kamienna Góra wybrali firmę, która w przyszłym roku będzie z terenu gminy odbierać odpady.

marciszow gmina

Dwie firmy złożyły oferty w przetargu na odbiór odpadów z terenu gminy Marciszów. Finansowe oczekiwania potencjalnych wykonawców usługi są znacznie wyższe od planów gminy.

fot. relacja wideo z sesji

Radni miasta i gminy Lubawka obradowali dzisiaj (poniedziałek, 30 listopada) na nadzwyczajnej sesji. Jedyny temat dotyczył określenia stawki opłaty za odbiór śmieci.

fot. facebook / KaMos

Spółdzielnia Mleczarska KaMos w Kamiennej Górze wydała i zachęca do zakupu kalendarz na 2021 rok. Na każdej ze stron znalazły się zdjęcia produktów kamiennogórskiej firmy, zwierzęta i symbole związane z danym miesiącem

Wczoraj (sobota, 28 listopada) odbyły się uroczystości pogrzfevowe ks. Zbigniewa Jagielskiego, proboszcza parafii w Marciszowie. Osoby, któe nie mogły uczestniczyć w uroczystości, mogą obejrzeć jej zapis wideo udostępniony w intrnecie.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 20:00 29 listopada do 8:00 30 listopada.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 19:00 29 listopada do 7:00 30 listopada.

policja

W dniu dzisiejszym ok. godz. 04:00 nad ranem na drodze krajowej DK-5 na wysokości Przedwojowa doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Aktualizacja 12:59

REKLAMA