aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Łączna - ZOO Farma

ZOO Łączna przygotowało dla odwiedzających nową atrakcję. Uruchomiony został półotwarty wybieg, na którym bez krat i szyb można oglądać cztery gatunki zwierząt.

Lubawka

Na jednym z budynków w Lubawce wisi biało-czerwona flaga i transparent z napisem „3xWETO”.

Lubawka - park Watra

W parku Watra w Lubawce przewróciło się jedno z drzew rosnących przy alejkach.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa dolnośląskiego - subregionu jeleniogórskiego na okres od godz. 19:00 dnia 26.07.2017 do godz. 07:00 dnia 27.07.2017.

fot. gmina Kamienna Góra

Pięć gminny budynków zostanie poddanych termomodernizacji. Umowa z wykonawcą właśnie została podpisana, inwestycja ma być zrealizowana do końca października 2018 roku. Umowę podpisana został w gabinecie wójta gminy Kamienna Góra Patryka Strausa.

policja Kamienna GóraTrzech mężczyzn podejrzanych o kradzież plecaka w centrum Kamiennej Góry zatrzymali policjanci. W wytypowaniu podejrzanych pomógł zapis miejskiego monitoringu.

Kamienna Góra - kurtyna wodna - rynek

W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wystawiło na terenie Kamiennej Góry dwie kurtyny wodne. Jedna stoi nad zalewem, druga na rynku.

Pisarzowice - Kamienna Góra - golf w rowie

W przydrożnym rowie przy drodze Pisarzowice – Kamienna Góra leży volkswagen golf. Samochód nie utrudnia przejazdu, ale część kierowców zwalnia, bądź nawet zatrzymuje się, żeby sprawdzić czy nie trzeba udzielić pomocy.

Aktualizacja 14:57

ZUSDoradcy emerytalni mają pełne ręce roboty. Dolnoślązacy chętnie korzystają z ich wiedzy i dopytują o szczegóły związane z przejściem na emeryturę. Niektóre z pytań padają w czasie prawie każdej rozmowy z doradcą. Dotyczą one zasad przyznawania i obliczania emerytury oraz najkorzystniejszego momentu zakończenia aktywności zawodowej.

Lwów

Jadąc od Żytomierza do Polski przejeżdża się przez Lwów. Jak co roku, tak i tym razem zatrzymaliśmy się w tym kresowym mieście, które na przełomie XIX i XX wieku było stolicą autonomicznej Galicji i Lodomerii. Zaczęliśmy od rzeczy przyziemnych, najpierw był obiad w dobrze znanej wolontariuszom sieci restauracji „Пузата хата” serwującej dania kuchni ukraińskiej, potem zakwaterowanie i przede wszystkim prysznic w hotelu, tego samego, w którym w maju mieszkali pracownicy szkoły podczas wycieczki do Lwowa. [Przy okazji informuję ewentualnych zainteresowanych, że koszty pobytu we Lwowie pokrywaliśmy ze swoich prywatnych pieniędzy!]