aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Najnowsze

zegary - pixabay.com

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 marca) nastąpi zmiana czasu zimowego na letni. To zła informacja dla śpiochów.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 23:00 28 marca do 8:00 29 marca.

arimrW tym roku rolnicy po raz trzeci składają wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW 2014-2020 obowiązkowo przez internet. Utrzymana została także możliwość złożenia papierowego oświadczenia potwierdzającego brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 22:00 27 marca do 8:00 28 marca.

zus Rodzice, którzy wykorzystali dodatkowy zasiłek opiekuńczy, mogą wnioskować o wypłatę pieniędzy na kolejne dni. Oświadczenie rodzica zostanie rozpatrzone już po wejściu w życie znowelizowanych przepisów.

zusW przyszłym miesiącu ruszą wypłaty tzw. trzynastek, czyli dodatkowych rocznych wypłat dla emerytów i rencistów. Do seniorów trafią razem z kwietniową emeryturą lub rentą. Na Dolnym Śląsku „trzynastki” dostanie 682 250 osób. W tym 275 tysięcy mieszkańców Wrocławia, 249 tys. mieszkańców Wałbrzycha i 158 tys. mieszkańców Legnicy. ZUS i Poczta Polska zapewniają, że wszystkie wypłaty dotrą do wszystkich na czas.

PKP Polskie Linie Kolejowe s.a. ogłosiły zapytanie dotyczące wykonania remontu wiaty peronowej na peronie nr 2 na stacji w Marciszowie.

IMGW-PIB zaktualizowa ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące przymrozków. Ważność ostrzeżenia przedłużona została do godziny 9:00 27 marca.

Olszyny

W Olszynach trwa (godzina 20:30) akcja strażaków. Ratownicy wezwani zostali do pożaru jednorodzinnego domu.

Aktualizacja 23.03.2020.

kamieniłom - samochód

Dzisiaj (niedziela, 22 marca) ratownicy wezwani zostali do płonącego samochodu. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli zwęglone ciało.

REKLAMA