aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. relacja wideo z sesji

Podczas dzisiejszej sesji z radnymi pożegnała się Teresa Ceremuga, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kamiennej Górze.

 umwd

Ponad 50 sportowców i trenerów przyjęło dziś Nagrody Województwa Dolnośląskiego z rąk Marszałka Cezarego Przybylskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy oraz radnego Sejmiku województwa Damiana Mrozka. Spotkanie było również okazją do podsumowania zadań sportowych w 2021 roku i zapowiedzi przyszłych planowanych inwestycji w dolnośląski sport.

kluczyk

Znalazłem kluczyk samochodowy marka Opel w Ciechanowicach. Poszukuję właściciela. Telefon do kontaktu 531 914 543.

Kamienna Góra

Dzisiaj rano strażacy wezwani zostali do jednego z bloków przy ul. Cichej w Kamiennej Górze. Mieszkańcy wyczuli ulatniający się gaz.

Węzeł Lubin Północ - fot. M. Soroko (GDDKiA)

Do końca bieżącego tygodnia udostępnimy kierowcom kolejnych 6 km drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe. Związane z tym prace przygotowawcze rozpoczną się już jutro (26 października). To pierwszy etap oddawania do ruchu całości odcinka S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Północ, o łącznej długości ok.14 km.

fot. UMWD

Znamy wyniki pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Dolny Śląsk otrzyma blisko 1,7 mld zł.

Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska w 2021

Dolnośląska Organizacja Turystyczna od wielu lat na zakończenie letniego sezonu organizuje konkurs, który wskazuje turystyczne gwiazdy regionu. Nagradzane są atrakcje turystyczne, regiony oraz imprezy, które są popularne wśród turystów, ale oceniany jest również ich rozwój i wpływ na branżę turystyczną.

KGW Folk Przedwojów

Projekt o charakterze edukacyjnym, który angażował mieszkańców Przedwojowa w zakresie ekologii. Przeprowadziliśmy działania na rzecz poprawy naszego otoczenia oraz zadowolenia mieszkańców. Powstał kolejny zielony zakątek, gdzie ustawiono ławkę ogrodową, a w skrzyniach posadzono kwiaty i rośliny miododajne. Odbyły się warsztaty wyjazdowe oraz miejscowe, była to okazja do poznania procesu produkcji miodu, jego zastosowania w naszym żywieniu, kosmetyce. Zobaczyliśmy na żywo, jak pracują pszczółki, zajrzeliśmy do wnętrza ula, który na potrzeby prezentacji wykonany jest z przeszklonych ścianek. Zamontowaliśmy równiez domki dla owadów.

zus Jak ważne jest ubezpieczanie chorobowe przekonują się ci, którzy nie dostają zasiłku, bo nie są ubezpieczeni. Choć nazwy - ubezpieczenie chorobowe i zdrowotne – dotyczą tej samej sfery życia, są to zupełnie różne ubezpieczenia. Właśnie te dwa pojęcia są często mylone i skutkują tym, że w czasie choroby nie mamy prawa do płatnego zwolnienia lekarskiego.

podziękowanie

Przyjaciołom, znajomym i organizacjom, którzy wzięli udział w ostatniej podróży śp. Zofii Hewak rodzina w imieniu Zosi składa serdeczne podziękowania.

REKLAMA

ds21