aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniła wizualizację drogi S3 między Bolkowem a Kamienną Górą. Na tym odcinku wybudowany będzie m.in. najdłuższy w Polsce tunel drążony w skale.

Kamienna Góra - spotkanie noworoczne

Dzisiaj (piątek, 17 stycznia) w Muzeum Tkactwa odbyło się Spotkanie Noworoczne organizowane przez burmistrza Kamiennej Góry.

ZUSPonad 200 tysięcy przedsiębiorców na Dolnym Śląsku dostanie informację o stanie swojego konta w ZUS. Listy nie są wezwaniem do zapłaty a jedynie podsumowaniem wpłat do ZUS. Z korespondencji każdy właściciel firmy dowie się, w jakiej wysokości składki wpłacił w ubiegłym roku na swój indywidualny rachunek i jakie należności zostały z nich pokryte.

policja Kamienna Góra

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec dwóch mieszkańców Kamiennej Góry, którzy podejrzewani są o to, że na przełomie grudnia oraz stycznia 2020 roku wielokrotnie dopuścili się przestępstwa kradzieży z włamaniem, działając w ramach recydywy.

policja Kamienna Góra

Kamiennogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego realizując czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ponad 40 gramów marihuany. W sprawie zatrzymano 34 – letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego.

Lubawka - Dolnośląski Alarm Smogowy - Krzysztof Smolnicki

Od dzisiaj (czwartek, 16 stycznia) przez tydzień Dolnośląski Alarm Smogowy będzie badał czystość powietrza w Lubawce.

Lubawka - konferencja S3 D11

Dzisiaj (czwartek, 16 stycznia) w Domu Kultury w Lubawce odbyła się konferencja dotycząca postępu prac przy budowie drogi S3 po polskiej stronie i D11 po czeskiej.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 22:00 17 stycznia do 7:30 17 stycznia.

Wczoraj (wtorek, 15 stycznia) przed południem Lubawkę zakryły kłęby dymu. Do rzekomego pożaru budynku wezwani zostali strażacy.