aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA komitetów wyborczych

Grzegorz Kielbasa - kandydat do rady powiatu Sylwester Baćko - kandydat do Sejmiku - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL Izabela Górecka - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Violetta Majak - materiał sfinansowany przez KW Dialog Dariusz Kurowski - materiał wyborczy KWW Razem KG Aleksandra Krawczyk - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Ewa Kocemba - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Bożena Kończak - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska materiał sfinansowany ze środków KWW Ogniwo Tomasza Kulona materiał sfinansowany ze środków KW Stowarzyszenia Regionalnego Dialog Arkadiusz Dybiec - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Andrzej Pawlukiewicz - materiał sfinansowany przez KWW Porozumienie Wyborcze Grzegorz Rozwadowski - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Urszula Machaj - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska Joanna Cebula - kandydatka do rady powiatu - materiał sfinansowany przez KWW Nowoczesna Gmina 2023 Franciszek Walka - materiał sfinansowany przez KWW Razem KG Zenon Król - materiał wyborczy KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska 19 Tomasz Baćko - Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL

Zbliża się tegoroczna edycja Kamiennogórskich Spotkań z Literaturą. W tym roku impreza potrwa 3 dni.

Kamienna Góra - Światowy Dzień KsiążkiCentrum Kultury w Kamiennej Górze (ul. Kościuszki 4) zaprasza na spotkanie z Zenonem Rogalą autorem  zbioru opowiadań „ENE DUE RIKE FAKE”, wieloletnim  mieszkańcem Kamiennej Góry.

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Bibliotece Gminnej w Lubawce (ul. Kamiennogórska 19) odbędą się trzy spotkania z pisarzami.

Kasia Bulicz-Kasprzak

Urodziła się 20 marca 1976 roku w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Po ukończeniu Liceum im. Adama Mickiewicza przeniosła się na studia do Wrocławia. Na wrocławskim uniwersytecie studiowała początkowo biologię, później polonistykę. Od 2000 roku związana jest z podwarszawskim Sulejówkiem, gdzie mieszka.

Jolanta Kaleta

Od urodzenia wrocławianka, z wykształcenia historyk i politolog. Przez szereg lat pracowała we wrocławskich muzeach: Muzeum Historycznym i Muzeum Sztuki Medalierskiej, we wrocławskich liceach uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie. Miłośniczka górskich wędrówek, pieszych i rowerowych. Zauroczona pięknem Sudetów, zwłaszcza Karkonoszy i Rudaw Janowickich, zafascynowana rozrzuconymi między nimi miasteczkami z ich bogatą przeszłością. Mężatka, jedyny syn już dorosły, miłośniczka zwierząt, zwłaszcza psów, które zawsze przewijają się przez jej dom.

W ramach Kamiennogórskich Spotkań z Literaturą w hotelu Karkonosze (ul. Papieża Jana Pawła II) odbędzie się wieczór poezji i muzyki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze zaprasza na wieczór autorski z Jolantą Marią Kaletą.

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnym Borze zaprasza na spotkania autorskie organizowane w ramach Światowego Dnia Książki.

Magdalena Kawka

Z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarz, z upodobania wolny strzelec. Szczęśliwa, że z tych klocków dało się zbudować spójną przestrzeń.

Joanna M. Chmielewska

Poszukiwanie nowych perspektyw zaprowadziło mnie do Szklarskiej Poręby, gdzie od niedawna mieszkam w Domu pod Wędrownym Aniołem. Piszę książki, patrząc na Szrenicę za oknem, prowadzę warsztaty twórczego pisania, odkrywam nowe ścieżki, poznaję ludzi z pasją,  kolekcjonuję okruchy szczęścia... I piszę opowieść, o drodze, która przywiodła mnie tutaj.